Професійно про погоду в Україні та у світі
Meteo Ukraine
Дані про погоду надані
Українським гідрометеорологічним центром
Добавить в избранное

Весна

Весна – одна з пір року, яка визначається по наступним критеріям:

1. Астрономічно - час між весняним рівноденням і літнім сонцестоянням; у Північній півкулі від 21 березня до 21 червня, в Південному - від 23 вересня до 22 грудня.

2. Умовний перехідною сезон між зимою і літом: березень, квітень, травень - в Північній півкулі; вересень, жовтень, листопад - в Південному.

3. Кліматичний сезон, перехідний між зимою і літом, що характеризується швидким підвищенням температури в середньому річному ході. До нього можна відносити певні місяці року, проте залежно від кліматичних умов. У полярних широтах весна короткочасна, в тропіках - невиразна.

4. Синоптичний сезон, перехідний між зимою і літом, що починається і закінчується в різні роки в різні терміни, який характеризується певним режимом атмосферних процесів. Особливо характерна ліквідація переважання високого тиску і посилення циклонної діяльності над материками середніх широт.

5. Фенологічний сезон, настання і закінчення якого визначаються фенологічними ознаками (приліт птиць, розгортання листя, цвітіння рослин), що настають для кожного району в різні строки.