Профессионально о погоде в Украине и во всем мире
Meteo Ukraine
Погодные данные предоставлены
Украинским гидрометеорологическим центром
Добавить в избранное

Антициклон

Антициклон - замкнена область підвищеного тиску в атмосфері, діаметром від кількох сотень до кількох тисяч кілометрів, що характеризуються своєрідними умовами погоди і системою течій повітря. Антициклони разом з якісно протилежними їм циклонами (областями зниженого тиску) є найважливішими вихровими формами загальної циркуляції атмосфери. Вітри в антициклоні огинають центр за годинниковою стрілкою в північній півкулі і проти годинникової стрілки в південній. Низхідний рух повітря в антициклоні обумовлює неутворення хмарності. Влітку переважає жарка та суха погода, взимку - морозна та ясна.

В Україні за рік спостерігається близько 40 антициклонів, з них 30 % виникає на місці і 70 % надходить з інших районів: взимку переважно з північного заходу, навесні і восени - з північного заходу і заходу., влітку - з південного заходу.

Переміщення антициклонів здебільшого відбувається через південні і східні райони України, де з ними пов'язані бездощові періоди, особливо восени і на початку літа, коли антициклони виникають найчастіше.