Метео новини

Усі новини

Погода в Києві на тиждень

Україна Австралія+Океанія Антарктика Африка Європа Азія Північна Америка Південна Америка
Автономна Республіка Крим
Вінницька
Волинська
Дніпропетровська
Донецька
Житомирська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Луганська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Полтавська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Харківська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернігівська
Чернівецька
Скрыть


Метеорологія

Інформація про відділ метеорологічних прогнозів Українського Гідрометеорологічного Центру, на базі якого готуються дані, що використовуються на сайті.


Відділ метеорологічних прогнозів є основним оперативно-виробничим підрозділом центру аналізу, прогнозування гідрометеорологічних умов та гідрометзабезпечення Українського гідрометцентру. У відділі працюють 37 спеціалістів, більшість з них має досвід роботи 20-30 років. Але останнім часом колектив поповнився молодими спеціалістами (9 чоловік) випускниками Київського університету імені Тараса Шевченка (географічний факультет, кафедра метеорології) та Одеського екологічного університету ( метеорологічний факультет, кафедра синоптичної метеорології).

 

Структурно відділ складається з 4 секторів:


  • сектору короткострокового прогнозування;

 

  • сектору середньострокового прогнозування;

 

  • сектору підготовки інформації;

 

  • сектору прогнозування забруднення.


Основними завданнями відділу є:


  • своєчасне і високоякісне забезпечення органів державної влади та управління, міністерств та відомств, підприємств, установ та населення України прогнозами погоди завчасністю 1-10 діб, штормовими попередженнями про небезпечні та стихійні явища,оперативними інформаціями про різкі зміни погоди, несприятливі гідрометеорологічні умови для ведення господарства та життєдіяльності населення;

 

  • доведення штормових попереджень про стихійні явища на узбережжі та акваторії Чорного та Азовського морів до зацікавлених споживачів;

 

  • забезпечення даними про фактичний стан погодних умов та кліматичними даними на запит споживачів;

 

  • здійснення методичного керівництва і взаємодії з оперативно-виробничими підрозділами гідрометслужби з питань прогнозування метеорологічних умов, а також метеорологічних спостережень;

 

  • оперативна взаємодія зі світовими, регіональними та національними прогностичними центрами з питань обміну інформацією та прогностичною продукцією;

 

Необхідність і важливість гідрометеорологічного забезпечення визначаються значною залежністю практично всіх галузей економіки від погодних умов.

 

Відділ тісно співпрацює з організаціями паливно-енергетичного, агро-промислового комплексів, транспорту, комунального господарства, будівництва. Вкрай актуальною є проблема загрози та впливу стихійних явищ на життєдіяльність людини. Повсякденна цілодобова робота синоптиків, своєчасні попередження про загрозу виникнення небезпечних та стихійних явищ дають змогу галузям економіки запобігти можливих збитків, а інколи зберегти здоров’я та життя людей.

Спеціалісти відділу займаються прогнозуванням метеорологічних умов забруднення атмосферного повітря, випробовуванням та впровадженням нових методів прогнозів.

Населення України інформується про очікувані погодні умови через засоби масової інформації: радіо, телебачення, друковані періодичні видання, автовідповідач, щоденно у прямому ефірі на радіо спеціалісти відділу-синоптики у доступній формі розповідають про розвиток атмосферних процесів в Україні та можливі наслідки очікуваних змін погоди.


Технічне забезпечення відділу ( наявність автоматизованого місця синоптика, використанні Інтернету) дає змогу професійно користуватися прогностичними моделями найвідоміших світових метеорологічних центрів - Офенбах (Німеччина), Брекнел (Англія), Редінг (Англія). Використовуються в роботі дані аерологічного зондування, метеорологічних радіолокаторів та знімки штучних супутників Землі.


Завдяки достатньо високій теоретичній підготовці, практичному досвіду спеціалістів відділу, а також сучасному технічному забезпеченню справджуваність прогнозів і штормових попереджень досягає високого рівня приблизно 90%.

Поточна погода в Україні (17 Червня)

Найвища температура

Найвища температура:

Нове Село: +24 °C

Найнижча температура

Найнижча температура:

Пожежевська: +8 °C

Температура води, швидкість вітру і висота хвиль по всьому чорноморському узбережжю.
Динамічна карта зі знімками з космосу погодної обстановки в Україні
Терміни та визначення на метеорологічну тематику