Профессионально о погоде в Украине и во всем мире
Map
Погодные данные предоставлены
Украинским гидрометеорологическим центром
Добавить в избранное

Метео Articles

13 липня 2020 18:56
«Кухнею погоди» на Землі є вся земна атмосфера, що взаємодіє з поверхнею океанів і континентів, яку прийнято називати підстилаючою поверхнею. Вказати якесь конкретне особливе місце, де зароджуються найбільш суттєві зміни погоди, не можна, хоча ще не так давно деякі метеорологи вважали, що існують місця на земній кулі, які образно можна назвати «кухнею погоди».
11 липня 2020 23:39
У людини як виду здатність до акліматизації надзвичайно висока: тільки людина зуміла розселитися в усіх кліматичних зонах Землі - від екватора до полюсів і на всіх висотах - від рівня моря до висоти 4500 м. Але у окремих людей і навіть у цілих етнічних груп ця здатність значно гірша.
06 липня 2020 03:55
Назву свою наука метеорологія отримала від грецького слова «метеора», що означає «щось в небі»; буквально це наука про метеори (не метеорити!). Вивчає метеорологія гідрометеори (дощ, сніг, град), повітряні метеори (вітер, пилові бурі), літометеори (пил, пилок), що світяться (веселка, міражі), вогняні метеори (блискавки) і т.д.
15 червня 2020 18:43
Це безперечне свідчення випадання дощу, що освітлюється сонячними променями з-за спини спостерігача.
13 червня 2020 03:06
Чайки дійсно чуйно реагують на зміни погоди. Можливо, це пояснюється особливостями будови їх тіла: трубчасті кістки чайок, порожні всередині, чутливі до зміни тиску, як вакуумні коробочки приладів-анероїдів. Давно помічено, що при гарній стійкій погоді чайки сідають на воду, при погіршенні погоди бродять по березі і прибережних обмілинах, при вітряній - літають над водою.
12 червня 2020 06:41
Цунамі - явище, загалом, не метеорологічне, хоча іноді його й пов'язують з погодою. Це хвилі в океані, викликані переміщеннями земної кори.
09 червня 2020 10:44
Для південної півкулі це дійсно так, але причина зміни пір року на нашій планеті не в зміні відстані між Сонцем і Землею при русі останньої по орбіті, що має форму еліпса. Справжньою причиною існування на Землі різних сезонів є нахил земної осі до площини земної орбіти.
02 червня 2020 23:34
Так, може. Це головним чином інфекційні захворювання, що передаються через воду і комах.
02 червня 2020 04:57
І так буває досить часто, хоча і не завжди, тому що вода і суша нагріваються неоднаково швидко і вистигають теж з різною швидкістю — вода має більшу теплоємність, повільніше нагрівається і повільніше вистигає.
23 травня 2020 11:25
Для сучасних літаків, літаючих з дозвуковою швидкістю, гранично допустима висота польоту зростає на 50 м на кожен градус негативного відхилення температури на цій висоті від значень її в СА і, навпаки, вона знижується на 50 м на кожен градус позитивного відхилення температури повітря від СА.