Мы в Google+
Товары
из телемагазина

Метео новини

Усі новини

Погода в Києві на тиждень

Україна Австралія+Океанія Антарктика Африка Європа Азія Північна Америка Південна Америка
Автономна Республіка Крим
Вінницька
Волинська
Дніпропетровська
Донецька
Житомирська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Луганська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Полтавська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Харківська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернігівська
Чернівецька
Скрыть


Цікава метеорологія

Назад
 • Чому погода буває така різна?

  Чому погода буває така різна?

  Справді, чому? Джерело тепла, що надходить на Землю, завжди один і те ж, кількість сонячної енергії, що досягає Землі, практично незмінна, як незмінні форма Землі, її поверхня і газовий склад повітряної оболонки нашої планети. А погода буває різна не тільки в різних місцях планети, але і в кожній окремій точці її, і не тільки в різні сезони, але навіть протягом одного дня, а то й години!

  [детальніше]

 • Що таке метеорологія та погода?

  Що таке метеорологія та погода?

  Назву свою наука метеорологія отримала від грецького слова «метеора», що означає «щось в небі»; буквально це наука про метеори (не метеорити!). Вивчає метеорологія гідрометеори (дощ, сніг, град), повітряні метеори (вітер, пилові бурі), літометеори (пил, пилок), що світяться (веселка, міражі), вогняні метеори (блискавки) і т.д.

  [детальніше]

 • Що таке календарі погоди?

  Що таке календарі погоди?

  Виникнення календарів погоди пов'язане з першими спробами людей систематизувати результати своїх спостережень за погодою та її змінами. Ще в V столітті до н.е. грецький астроном Метон ввів звичай виставляти на міських площах мармурові таблиці, на яких відзначалися найбільш важливі явища погоди і дати їх спостереження (правда, без зазначення року). Ці таблиці називалися парапегмами, і ними користувалися як прогнозами майбутньої погоди.

  [детальніше]

 • Чи впливає Місяць на погоду на Землі?

  Чи впливає Місяць на погоду на Землі?

  Місяць, здійснюючи рух навколо Землі, створює приливні хвилі в океанах. У значно менших масштабах приливно-відливні хвилі виникають в атмосфері. Їх можна помітити за показаннях приладів, що вимірюють атмосферний тиск, - барометрів. Ці коливання тиску настільки незначні, що практично не впливають на погоду.

  [детальніше]

 • Чи існує на Землі «кухня погоди»?

  Чи існує на Землі «кухня погоди»?

  «Кухнею погоди» на Землі є вся земна атмосфера, що взаємодіє з поверхнею океанів і континентів, яку прийнято називати підстилаючою поверхнею. Вказати якесь конкретне особливе місце, де зароджуються найбільш суттєві зміни погоди, не можна, хоча ще не так давно деякі метеорологи вважали, що існують місця на земній кулі, які образно можна назвати «кухнею погоди».

  [детальніше]

 • Чи існує зв'язок між полярними сяйвами і погодою?

  Чи існує зв'язок між полярними сяйвами і погодою?

  Явище це зазвичай супроводжується магнітними бурями, порушеним радіозв'язком, але ніяк не впливає на погоду в нижніх шарах атмосфери; про зв'язок полярних сяйв з погодою можна говорити лише в тому сенсі, що спостереження їх стає можливим при ясному, не закритому хмарами небі. Однак на висоті сотень чи навіть тисяч кілометрів над земною поверхнею, де спостерігаються полярні сяйва, можливі коливання температури, пов'язані з корпускулярним випромінюванням.

  [детальніше]

 • Чи можуть зміни погоди викликати землетруси?

  Чи можуть зміни погоди викликати землетруси?

  Розвиток атмосферних процесів ніяк не пов'язаний зі станом земної кори і, таким чином, безпосередньою причиною коливань окремих ділянок земної поверхні бути не може. Однак у зонах сейсмічної активності можливі ситуації, коли швидка зміна баричних систем і викликана нею різка зміна атмосферного тиску над якоюсь місцевістю дають поштовх вертикальному зсуву пластів земної кори, які знаходяться в стані нестійкої рівноваги, тобто фактично провокують землетрус, що назріває в природі незалежно від атмосферних процесів.

  [детальніше]

 • Як виникають грози?

  Як виникають грози?

  Грози виникають при високій нестійкості повітря, що буває, коли температура повітря з висотою знижується дуже швидко - приблизно на 10°С на кожен кілометр висоти або ще швидше - і, крім того, повітря багате вологою і досить прогріте в нижньому шарі атмосфери.

  [детальніше]

 • Чи можна по поведінці чайок судити про майбутню погоду?

  Чи можна по поведінці чайок судити про майбутню погоду?

  Чайки дійсно чуйно реагують на зміни погоди. Можливо, це пояснюється особливостями будови їх тіла: трубчасті кістки чайок, порожні всередині, чутливі до зміни тиску, як вакуумні коробочки приладів-анероїдів. Давно помічено, що при гарній стійкій погоді чайки сідають на воду, при погіршенні погоди бродять по березі і прибережних обмілинах, при вітряній - літають над водою.

  [детальніше]

 • Чи є рослини, здатні «сигналізувати» про зміни погоди?

  Чи є рослини, здатні «сигналізувати» про зміни погоди?

  Чи є рослини, здатні «сигналізувати» про зміни погоди? Багато рослин активно реагують на зміну освітлення. У більшості випадків в бік світила звернені квіти, деякі з них «проводжають» сонце при його русі по небосхилу (наприклад, соняшник). У ряді рослин на положення сонця на небі реагують і листя (правда, в районах недостатнього зволоження вони займають положення, найбільш вигідне не з точки зору отримання сонячного тепла, а з точки зору умов випаровування).

  [детальніше]

 • Метеорологія і біблійний потоп

  Метеорологія і біблійний потоп

  Чи міг насправді бути такий дощ, і якщо міг, то якої сили він повинен був би бути, щоб покрити водою всю землю до вершини найвищих гір?

  [детальніше]

 • На що потрібна метеорологія?

  На що потрібна метеорологія?

  Чудовий травневий день; тепло; на небі клубочаться блискучі білі хмарки. До вечора стає ясно і прохолодно. Буде заморозок чи ні? Якщо буде, треба б закрити розсаду в парниках і розвести багаття в саду, де цвітуть яблуні. Даремно працювати не хочеться, а погубити врожай - страшно. Садовод зберіг би багато даремної праці, якщо б знав напевно, якої чекати погоди.

  [детальніше]

 • Чи може людина робити погоду?

  Чи може людина робити погоду?

  Змусити піти дощ після довгої засухи, змусити перестати йти дощ, який йде занадто завзято; розсіяти градову хмару, загрозливу полях або туман, який заважає авіатору розглянути месности, - навіть у невеликому масштабі такий вплив на погоду могло б дати дуже важливі результати.

  [детальніше]

 • Чи можна заздалегідь дізнатися, яким буде літо чи зима?

  Чи можна заздалегідь дізнатися, яким буде літо чи зима?

  Серед інших помилкових уявлень про ознаки погоди існує і таке: «після морозної зими буде спекотне літо, а після холодного літа - тепла зима». Ця омануа базується на думці, що існує якийсь закон компенсації, тобто неминучість витримування середньорічного режиму погоди.

  [детальніше]

 • Чому перед негодою з канав і боліт починає сходити різкий запах, чути булькання?

  Чому перед негодою з канав і боліт починає сходити різкий запах, чути булькання?

  Негода приносить циклон, а він, як правило, супроводжується значним пониженням атмосферного тиску. У водоймах при цьому підвищується рівень води, з грунту виходять назовні гази, що накопичилися там.

  [детальніше]

 • Наскільки небезпечні грозові розряди і де слід шукати від них захист?

  Наскільки небезпечні грозові розряди і де слід шукати від них захист?

  Грозові розряди надзвичайно небезпечні. Сила струму в каналі блискавки може досягати сотень тисяч ампер.

  [детальніше]

 • Як часто бувають грози на Землі?

  Як часто бувають грози на Землі?

  Щомиті над земною поверхнею в середньому відбувається 117 грозових розрядів, при цьому приблизно половина їх - над океанами, а половина - над сушею.

  [детальніше]

 • Чому бувають повені і чи завжди вони пов'язані з погодою?

  Чому бувають повені і чи завжди вони пов'язані з погодою?

  Суть явища, званого повінню, - перевищення витрат води над пропускною здатністю річки. Природа повеней різна, але в більшості своїй вона так чи інакше пов'язана з погодою.

  [детальніше]

 • Чому іноді взимку випадає дощ, а влітку - сніг?

  Чому іноді взимку випадає дощ, а влітку - сніг?

  Випадання опадів з хмар пов'язане з порушенням стійкості маси хмари, що складається з безлічі елементів - хмарних частинок різних розмірів і структури. Чим однорідніше склад хмарних елементів, тим стійкіше хмара, тим довше вона може не давати опадів. Вид опадів в основному визначається температурою повітря в підхмарному шарі, висотою хмар і їх структурою.

  [детальніше]

 • Що таке крижаний дощ?

  Що таке крижаний дощ?

  Крижаний дощ являє собою особливий вид опадів, що складається з дрібних прозорих крижаних кульок.

  [детальніше]

 • Де на Землі погода найстійкіша, найменш «примхлива»?

  Де на Землі погода найстійкіша, найменш «примхлива»?

  Мінливість погоди пов'язана з процесами теплообміну, відмінностями в надходженні сонячного тепла в різні сезони і з впливом рельєфу місцевості, підстилаючої поверхні. Найбільш стабільна погода там, де впливають на неї фактори найменше неоднорідні, де джерела тепла і компоненти механізму циркуляції - повітрообміну - найбільш постійні.

  [детальніше]

 • Що таке хвилі цунамі і за яких умов вони виникають?

  Що таке хвилі цунамі і за яких умов вони виникають?

  Цунамі - явище, загалом, не метеорологічне, хоча іноді його й пов'язують з погодою. Це хвилі в океані, викликані переміщеннями земної кори.

  [детальніше]

 • Чи може погода бути причиною лісових пожеж?

  Чи може погода бути причиною лісових пожеж?

  Причин виникнення лісових пожеж багато - це може бути і людська діяльність, і самозаймання торфовищ, а від них і лісу, і метеорологічні умови. Погода в переважній більшості випадків є фактором, що або сприяє, або перешкоджає поширенню пожеж.

  [детальніше]

 • Про що говорить поява в небі веселки?

  Про що говорить поява в небі веселки?

  Це безперечне свідчення випадання дощу, що освітлюється сонячними променями з-за спини спостерігача.

  [детальніше]

 • Ознакою якої погоди є помилкові сонця і місяці?

  Ознакою якої погоди є помилкові сонця і місяці?

  Побічні, або помилкові, сонця і місяці - оптичні явища, пов'язані з наявністю в атмосферному повітрі великої кількості дрібних крижаних кристалів, що відбивають сонячні промені і створюють в атмосфері приблизно той же ефект, що і дзеркальна поверхня води або гладкого льоду.

  [детальніше]

 • Чи можна вважати повний місяць ознакою хорошої погоди?

  Чи можна вважати повний місяць ознакою хорошої погоди?

  Повний місяць настає строго закономірно в кінці кожної другої чверті місячного циклу. Добре відомо, що чергування хорошої і поганої погоди відбувається далеко не в такій строгій послідовності.

  [детальніше]

 • Чи може мерехтіння зірок бути ознакою погоди?

  Чи може мерехтіння зірок бути ознакою погоди?

  Безумовно може: це ознака збереження ясної чи безхмарної погоди, що, як правило, стоїть вже декілька днів.

  [детальніше]

 • Що означає слово «синоптик»?

  Що означає слово «синоптик»?

  Синоптики — це метеорологи, які спеціалізуються на аналізі атмосферних фізичних процесів і передвіщенні майбутнього стану погоди.

  [детальніше]

 • На чому грунтуються сучасні методи довгострокового передбачення погоди?

  На чому грунтуються сучасні методи довгострокового передбачення погоди?

  Погоду на тривалі строки, що перевищують три доби, в наш час можна прогнозувати кількома методами, що мають в своїй основі різні наукові передумови.

  [детальніше]

 • Як передбачають погоду синоптичним методом?

  Як передбачають погоду синоптичним методом?

  Сутність синоптичного методу прогнозу погоди полягає в одночасному огляді її стану на достатньо великій території, що дозволяє визначити характер розвитку атмосферних процесів і подальшу найбільш ймовірну зміну метеорологічних умов в цікавлячому нас районі.

  [детальніше]

 • Як передбачають погоду за місцевими ознаками?

  Як передбачають погоду за місцевими ознаками?

  Щоб скласти уявлення про очікувану в найближчі години погоду за місцевими ознаками, необхідно насамперед вірно оцінити характер погоди в дану хвилину. Для цього достатньо добре розглянути небо по можливості з точки з гарним оглядом горізонту, не закритим ні будовами, ні деревами.

  [детальніше]

 • Чи впливають на погоду на Землі польоти супутників, ракет, надзвукових літаків та інших літальних апаратів?

  Чи впливають на погоду на Землі польоти супутників, ракет, надзвукових літаків та інших літальних апаратів?

  Польоти будь-яких типів літальних апаратів ніякого впливу на погоду не здійснюють, за винятком тих випадків, коли вони виконуються навмисно.

  [детальніше]

 • В чому особливості прогнозу сухої імли та індустріального серпанку?

  В чому особливості прогнозу сухої імли та індустріального серпанку?

  Суха імла та індустріальний серпанок виникають поза зв'язком з процесами конденсації водяної пари. Вони утворюються при скупченні в повітрі аерозольних тіл — найдрібніших частинок континентального пилу та інду-стріальних домішок.

  [детальніше]

 • Як передбачають серпанок?

  Як передбачають серпанок?

  Серпанок — явище, що має ту ж природу, що і туман. Серпанок може бути вологим (коли повітря рясніє крапельками вологи) і морозним (кристаликами льоду), але при ньому прозорість повітря погіршується не так сильно, як при тумані: горизонтальна дальність видимості залишається більше 1 км, але не перевищує 10 км.

  [детальніше]

 • Як передбачають хуртовини?

  Як передбачають хуртовини?

  Заметілі синоптики передбачають на основі аналізу карт погоди. На цих картах добре видно зони розповсюдження хуртовин та напрямок, в якому вони переміщуються.

  [детальніше]

 • Чи можна передбачити туман?

  Чи можна передбачити туман?

  Утворення туману в повітрі пов'язане найчастіше всього з процесамі його охолодження. В результаті охолодження повітря утворюється надлишок водяної пари, яка переходить з газоподібного стану в крапельно-рідкий (конденсація) або безпосередньо в твердо-кристалічний (сублімація).

  [детальніше]

 • Як передбачають сильні морози взимку?

  Як передбачають сильні морози взимку?

  Прогноз температури повітря для синоптиків — одне з найбільш простих завдань, хоча в окремих випадках і воно представляє певні труднощі.

  [детальніше]

 • Які опади передбачати найважче?

  Які опади передбачати найважче?

  Найважче передбачати випадіння опадів з хмар, яких ще немає і виникнення яких ще тільки очікується.

  [детальніше]

 • Як передбачають опади?

  Як передбачають опади?

  Усі найбільш суттєві для людської діяльності опади випадають з хмар. Це дощ, сніг, град, мряка, крижана крупа, снігові зерна і сніг з дощем або мокрий сніг. Деякі види опадів можуть випадати з повітря, без хмар: роса, іній, паморозь, крижані кристали.

  [детальніше]

 • У чому небезпека обмерзання для морських суден?

  У чому небезпека обмерзання для морських суден?

  Обмерзання морських суден — бич мореплавання у високих широтах, однак при температурах повітря нижче нуля воно може мати місце і в середніх широтах, особливо при сильному вітрі і хвилюванні, коли в повітрі багато бризок.

  [детальніше]

 • Як практично використовується інформація про погоду в мореплаванні?

  Як практично використовується інформація про погоду в мореплаванні?

  Вирішальне значення інформація про погоду — прогнози погоди, які включають розрахункові дані про вітер, хвилювання і положення циклонічних вихорів, як низькоширотних, так і позатропічних, — має для морської навігації, тобто для прокладання маршрутів, що забезпечують найбільш швидке, економічно ефективне плавання з мінімальним ризиком для суден і вантажів і з максимальною безпекою для пасажирів та екіпажів.

  [детальніше]

 • Як впливає погода на мореплавство?

  Як впливає погода на мореплавство?

  Мореплавання з давніх часів тісно пов'язане з погодою. Найважливішими метеорологічними величинами, що визначають умови плавання морських суден, завжди були вітер і обумовлений ним стан морської поверхні — хвилювання, горизонтальна дальність видимості і явища, які її погіршують (туман, опади), стан неба — хмарність, сонячне сяйво, видимість зірок, сонця, місяця.

  [детальніше]

 • Що таке апвелінг?

  Що таке апвелінг?

  Апвелінгом називають підйом глибинних вод в морях і океанах, що викликає значне охолодження поверхні моря.

  [детальніше]

 •  Наскільки сильно охолоджуються поверхневі води при апвелінзі?

  Наскільки сильно охолоджуються поверхневі води при апвелінзі?

  Діапазон зниження температури води при апвелінзі дуже широкий — від кількох градусів до 10-15°С.

  [детальніше]

 • Чим ще, окрім зниження температури води, супроводжується вихід глибинних вод на поверхню?

  Чим ще, окрім зниження температури води, супроводжується вихід глибинних вод на поверхню?

  Разом з глибинними водами на поверхню поднімаються сполуки азоту та фосфору, це призводить до бурхливого розвитку фітопланктону в зонах апвеллинга.

  [детальніше]

 • Чим пояснюється бурхливий характер Баренцева моря?

  Чим пояснюється бурхливий характер Баренцева моря?

  Баренцове море вважається одним з найбільш штормових у світі. На його акваторії проходить межа дуже контрастних повітряних мас, що проникають сюди із Західної Атлантики — теплих і вологих і з Центральної Арктики — дуже холодних і відносно сухих.

  [детальніше]

 • Як утворюється морський лід?

  Як утворюється морський лід?

  Утворення морського льоду починається з появи крижаних кристалів, що виникають як на поверхні моря, так і в товщі води, коли температура води при звичайній її солоності 35% падає до -1,91°С. Між кристалами зберігаються незамерзаючі краплі розсолу, що мають велику щільність і більш низьку температуру замерзання.

  [детальніше]

 • Чому на березі моря влітку завжди буває тихо тільки рано вранці і під вечір, а вдень, при сонечку, піднімається вітер і хвилі?

  Чому на березі моря влітку завжди буває тихо тільки рано вранці і під вечір, а вдень, при сонечку, піднімається вітер і хвилі?

  І так буває досить часто, хоча і не завжди, тому що вода і суша нагріваються неоднаково швидко і вистигають теж з різною швидкістю — вода має більшу теплоємність, повільніше нагрівається і повільніше вистигає.

  [детальніше]

 • Як сніг може зігрівати землю і рослини, адже він холодний?

  Як сніг може зігрівати землю і рослини, адже він холодний?

  Сніг, що покриває землю, подібний ковдрі: сам по собі він тепла не дає, але перешкоджає втраті тепла земною поверхнею, зменшує промерзання грунту і сприяє кращому збереженню кореневої системи рослин.

  [детальніше]

 • Чому море буває різного кольору — то веселе, блакитне, то сумне, сіре?

  Чому море буває різного кольору — то веселе, блакитне, то сумне, сіре?

  Колір поверхні моря, як і води в озері або річці, залежить головним чином від стану неба, колір якого відбивається у воді. При ясній сонячній погоді небо — блакитне, і такого ж «веселого» кольору буває вода в морі; при похмурому небі, яке покрили хмари, і море здається темним, «сумним».

  [детальніше]

 • Чи правда, що деякі рослини здатні виділяти шкідливі речовини?

  Чи правда, що деякі рослини здатні виділяти шкідливі речовини?

  У місцевостях, де грунт сильно забруднений промисловими відходами, деякі рослини дійсно можуть виділяти у повітря пари отруйних речовин.

  [детальніше]

 • Чому ранньою весною у лісі дерева іноді «стріляють»?

  Чому ранньою весною у лісі дерева іноді «стріляють»?

  Це лопається кора на стовбурах дерев, що нагріваються з одного боку сонячними променями і залишаються холодними з іншої — тіньової — сторони. Різниця температур в корі дерева створює великі напруги, в результаті чого кора місцями розривається з сильним і різким звуком, що нагадує постріл.

  [детальніше]

 • Чи правда, що дощ, при якому на поверхні калюж утворюються бульбашки, скоро закінчується?

  Чи правда, що дощ, при якому на поверхні калюж утворюються бульбашки, скоро закінчується?

  Бульбашки на воді під час дощу утворюються при ударі падаючих дощових крапель об воду, коли під плівку води, що вихлюпується наверх, потрапляє повітря. Для того, щоб бульбашки були досить великими і добре помітними й до того ж були здатні зберігатися на поверхні води досить довго, щоб їх можна було побачити, — краплі дощу самі повинні бути великими.

  [детальніше]

 • Чому у вологу погоду при тумані шум електрички чути в лісі далі, ніж у суху погоду?

  Чому у вологу погоду при тумані шум електрички чути в лісі далі, ніж у суху погоду?

  Швидкість звуку у воді в кілька разів більша, ніж у повітрі. При тумані в повітрі знаходиться безліч дрібних крапельок води, що поліпшують звукопроникність туманного повітря, від чого шум електропотяга, як і будь-який інший звук, чутний краще, ніж коли повітря чисте, не містить водяних крапельок. Цей ефект можна спостерігати не тільки в лісі, але і в полі, над озером або над іншими поверхнями.

  [детальніше]

 • Чому іноді на морі, коли Сонце ховається за горизонтом, над місцем, де воно тільки що сховалося, раптом спалахує і одразу гасне яскраве смарагдово-зелене світло?

  Чому іноді на морі, коли Сонце ховається за горизонтом, над місцем, де воно тільки що сховалося, раптом спалахує і одразу гасне яскраве смарагдово-зелене світло?

  Це так званий зелений промінь. Його можна спостерігати в тиху ясну погоду при великій прозорості повітря не лише в момент заходу, а й при сході сонця. Найчастіше це вдається при рівному відкритому горизонті, на березі моря чи озера.

  [детальніше]

 • Чому при морозі з вихлопних труб автомобілів вилітають клуби пари, схожі на хмари, а при іншій погоді — лише дим?

  Чому при морозі з вихлопних труб автомобілів вилітають клуби пари, схожі на хмари, а при іншій погоді — лише дим?

  У морозну погоду за автомобілями дійсно виникають невеликі хмари, але не пара, а дрібні крапельки води й крижані кристали. Водяна пара — це невидимий людському оку газ, він прозорий, як і інші гази, що входять до складу повітря. Називаються ці хмари конденсаційними, вони виникають з водяної пари, що утворюється при згорянні в двигуні автомобіля рідкого палива.

  [детальніше]

 • Чому так буває: взимку з дахів вода капає, а на вулиці мороз, по радіо повідомляють, що температура повітря кілька градусів нижче нуля?

  Чому так буває: взимку з дахів вода капає, а на вулиці мороз, по радіо повідомляють, що температура повітря кілька градусів нижче нуля?

  Справа в тому, що по радіо повідомляють температуру повітря, виміряну на майданчику метеорологічної станції, у спеціальній будці, на висоті 2 м над земною поверхнею. Місце для майданчика обирається вільне від забудов, яке добре продувається вітрами і освітлюється сонцем. На показники приладів на метеорологічному майданчику не повинні впливати ніякі штучні споруди, там повинні зберігатися природні умови даної місцевості.

  [детальніше]

 • Яка роль у формуванні умов комфорту належить сонячній радіації?

  Яка роль у формуванні умов комфорту належить сонячній радіації?

  Більшість дослідників вважає небажаним, щоб прямі сонячні промені проникали в робочі приміщення. Винятки становлять лише зимові місяці в середніх широтах, коли відчувається загальна нестача природного світла навіть біля полудня. Сонячна радіація, що надходить через вікна в денний час, в холодну частину року, в стані нагріти приміщення на 2-3°С. У низьких широтах радіаційні притоки тепла визнаються неприпустимими; для захисту від них необхідно користуватися різними засобами затінення (завіси, жалюзі, навіси, тенти, лоджії і т. д.).

  [детальніше]

 • Чи можна створити штучний клімат під захистом сніжного покриву?

  Чи можна створити штучний клімат під захистом сніжного покриву?

  Можна: сніг є відмінним природним будівельним матеріалом, цілком придатним для створення штучного клімату в його товщі. Це було відомо і людям у давнину, відомо й багатьом тваринам. І ті, й інші з великим успіхом використовували взимку сніг як укриття не тільки від вітру та опадів, але і від морозу. Завдяки пористій структурі сніг — непоганий теплоізоляційний матеріал. Ним і зараз користуються на півночі і в горах мисливці, туристи, альпіністи. Полярники в Антарктиді нерідко вкривають під снігом свої житла і робочі приміщення наукових станцій.

  [детальніше]

Поточна погода в Україні (30 Травня)

Найвища температура

Найвища температура:

Селище: +26 °C

Найнижча температура

Найнижча температура:

Буркут: +2 °C

Погода по всім туристичним напрямками скарбниці гірськолижних і бальнео-логічних курортів Карпат
Найточніші дані, зібрані зі станцій на узбережжі, морських суден і буїв
Динамічна карта зі знімками з космосу погодної обстановки в Україні