Мы в Google+
Товары
из телемагазина

Метео новини

Усі новини

Погода в Києві на тиждень

Україна Австралія+Океанія Антарктика Африка Європа Азія Північна Америка Південна Америка
Автономна Республіка Крим
Вінницька
Волинська
Дніпропетровська
Донецька
Житомирська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Луганська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Полтавська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Харківська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернігівська
Чернівецька
Скрыть


Цікава метеорологія

Назад
 • Що таке атмосфера?

  Що таке атмосфера?

  Під земною атмосферою ми маємо на увазі повітряну оболонку нашої планети. Існують атмосфери і в інших планет, але вони за своїм складом відмінні від нашої. Земна атмосфера є сумішшю близько двадцяти газів. Основні з них - азот і кисень, а також такі важливі домішки, як водяний пар, вуглекислий газ і озон.

  [детальніше]

 • На які шари ділиться атмосфера і за якими ознаками?

  На які шари ділиться атмосфера і за якими ознаками?

  За основними фізичними властивостями та складом повітря атмосфера, як зазначалося вище, ділиться на гомосферу і гетеросферу. За характером зміни температури з висотою метеорологи виділяють п'ять основних шарів і чотири проміжних. До висоти (в середньому) 11 км - тропосфера, від 11 до 51 км - стратосфера, від 51 до 86 км - мезосфера, від 86 до 800 км - термосфера і вище 800 км - екзосфера.

  [детальніше]

 • Як і в яких одиницях вимірюють атмосферний тиск?

  Як і в яких одиницях вимірюють атмосферний тиск?

  Стандартним приладом для вимірювання атмосферного тиску є ртутний барометр. Він являє собою скляну трубку, запаяну з одного боку і наповнену ртуттю. Відкритим кінцем трубка опущена в посудину,яка частково заповнена ртуттю. Коли тиск повітря підвищується, стовпчик ртуті в трубці росте, і навпаки. Висота стовпчика ртуті в барометрі на рівні моря при середньому, або «нормальному», тиску дорівнює 760 мм. Коливання цієї висоти також можна вимірювати в міліметрах. Офіційною одиницею атмосферного тиску є паскаль (Па).

  [детальніше]

 • Чи існує прямий зв'язок між змінами тиску і змінами погоди?

  Чи існує прямий зв'язок між змінами тиску і змінами погоди?

  Оскільки в областях високого атмосферного тиску (антициклонах) погода найчастіше буває кращою, ніж в областях низького тиску - циклонах, то в принципі зростання атмосферного тиску (про яке свідчить збільшення висоти стовпчика ртуті в барометрі) в деякій мірі може служити ознакою покращення погоди, а пониження тиску (зменшення висоти стовпчика ртуті) - передвісником її погіршення.

  [детальніше]

 • Що таке стандартна атмосфера?

  Що таке стандартна атмосфера?

  Фактичні характеристики стану атмосфери весь час змінюються в залежності від розвитку атмосферних процесів, пори року, доби і т. д. У практичній діяльності виявилося необхідним і зручним приймати середні значення цих характеристик за постійні. Умовні постійні значення основних характеристик стану атмосфери на різних висотах - атмосферного тиску, температури, щільності повітря, в'язкості, теплопровідності та інших, - незмінні незалежно від пори року або доби, зведені в таблиці стандартної атмосфери (СА).

  [детальніше]

 • Що таке аерозолі?

  Що таке аерозолі?

  Це найдрібніші фізико-хімічні частинки в атмосфері, які є її домішками. Ці домішки можуть мати як природне походження, так і антропогенне, тобто викликане діяльністю людини.

  [детальніше]

 • Що таке смерч?

  Що таке смерч?

  Щороку в літню пору в різних куточках земної кулі, там, де стоїть спекотна погода, що супроводжується розвитком потужних грозових хмар, виникають вертикальні або злегка нахилені до горизонту вихрі - воронкоподібні обурення повітря, відомі під загальною назвою «смерч».

  [детальніше]

 • Чи впливає на атмосферні умови обертання Землі навколо своєї осі?

  Чи впливає на атмосферні умови обертання Землі навколо своєї осі?

  Так, обертання Землі відбивається на погодних умовах нашої планети. Була б Земля нерухомою, вони були б зовсім іншими. Істотна, проте, кутова швидкість цього обертання, однакова для всіх точок земної поверхні...

  [детальніше]

 • Що таке лінійна, кульова та інші види блискавок?

  Що таке лінійна, кульова та інші види блискавок?

  Розряди атмосферної електрики при грозах можуть відбуватися всередині грозових хмар, між хмарами і між хмарою і землею. У всіх випадках розряд виникає між протилежно зарядженими вогнищами атмосферної електрики у вигляді миттєво пробігаючих між ними блискавок. Частіше за інших спостерігається лінійна блискавка.

  [детальніше]

 • Як високо простягається атмосфера Землі і яка її маса?

  Як високо простягається атмосфера Землі і яка її маса?

  Розряджаючись з висотою, атмосфера непомітно переходить в міжпланетний простір. Чіткої верхньої межі атмосфери не існує: сліди деяких легких газів, що входять до складу повітря, ще присутні на дуже значних висотах - до багатьох тисяч кілометрів.

  [детальніше]

 • Які особливості погоди у вільній атмосфері?

  Які особливості погоди у вільній атмосфері?

  Як показали дослідження, здійснені за допомогою ракет, супутників та інших засобів зондування атмосфери, на висотах, у вільній атмосфері, метеорологічні умови дещо інші, ніж у земній поверхні.

  [детальніше]

 • Чому в стратосфері температура з висотою не знижується, а зростає?

  Чому в стратосфері температура з висотою не знижується, а зростає?

  Температура повітря в стратосфері визначається процесом променистого теплообміну. Шар озону, що знаходиться в нижній стратосфері, поглинає деяку частину сонячного тепла і нагрівається, одночасно нагріваючи повітря.

  [детальніше]

 • З якими ще явищами можуть зустрітися люди в верхніх шарах атмосфери?

  З якими ще явищами можуть зустрітися люди в верхніх шарах атмосфери?

  Теоретично в верхніх шарах атмосфери виникає деяка небезпека зустрічі з метеорними частинками — прибульцями з космосу, зазвичай згораючими в нижніх, більш щільних, шарах атмосфери.

  [детальніше]

 • Що таке атмосферний фронт і як передбачається його наближення?

  Що таке атмосферний фронт і як передбачається його наближення?

  Атмосферний фронт — це поверхня розділу (або перехідна зона) двох повітряних мас, що володіють різними властивостями, тобто відрізняються одна від іншої за своїми основними характеристиками.

  [детальніше]

 • Що тягне за собою порушення регулярності польотів через погоду?

  Що тягне за собою порушення регулярності польотів через погоду?

  Удосконалення бортового і наземного обладнання систем посадки літаків дозволяє зменшувати так звані посадочні мінімуми.

  [детальніше]

 • Якою мірою метеорологічні умови впливають на регулярність польотів?

  Якою мірою метеорологічні умови впливають на регулярність польотів?

  За даними МОГА, порушення розкладу польотів через погоду за останні десять років в залежності від пори року і клімату району відбуваються в середньому в 1-5% випадків.

  [детальніше]

 • Що таке обмерзання літаків і в чому його небезпека?

  Що таке обмерзання літаків і в чому його небезпека?

  Обмерзання літака, тобто відкладення льоду на його поверхні або на окремих деталях конструкцій, на вхідних отворах деяких приладів, відбувається найчастіше під час польоту в хмарах або дощі, коли переохолоджені краплі води, що містяться в хмарі або опадах, стикаючись з літаком, замерзають.

  [детальніше]

 • Наскільки суттєвий вплив океану на температурний режим атмосфери?

  Наскільки суттєвий вплив океану на температурний режим атмосфери?

  Світовий океан є стійко працюючим нагрівачем земної атмосфери. Його поверхня відображає незначну частину падаючих на Землю сонячних променів, більша частина сонячного тепла поглинається водою океану.

  [детальніше]

 • Чи правда, що при грозі скисає молоко?

  Чи правда, що при грозі скисає молоко?

  Так, правда. Це пов'язано, швидше за все, з тим, що тепловим грозам передує волога тепла погода, сприятлива для розвитку молочнокислих бактерій. Саме атмосферна електрика, розряди якої відбуваються при грозі, прямого відношення до скисання молока, мабуть, не має — адже молоко не скисає при грозі, коли воно стоїть у погребі чи холодильнику, де зберігається низька температура, що не сприяє розвитку молочнокислих бактерій.

  [детальніше]

 • Чи здатна людська діяльність вплинути на механізм оранжерейного ефекту атмосфери?

  Чи здатна людська діяльність вплинути на механізм оранжерейного ефекту атмосфери?

  Природна оранжерея, створювана атмосферою на поверхні Землі, теоретично схильна до впливу багатьох чинників, здатних регулювати ефективність всієї системи обміну теплом між Землею і її атмосферою. Зокрема, велике значення вмісту вуглекислого газу в атмосферному повітрі, яке має тенденцію постійно збільшуватися, створюючи тим самим загрозу потепління.

  [детальніше]

 • Чи існує небезпека радіаційного опромінення людей на борту літака?

  Чи існує небезпека радіаційного опромінення людей на борту літака?

  На літаках звичайного типу, що літають в нижньому шарі атмосфери, небезпеки радіаційного опромінення не існує взагалі. Для надзвукових транспортних літаків, що літають в нижній стратосфері, така небезпека, хоча і менша, ніж для ШСЗ, може виникнути тільки в періоди інтенсивних сонячних спалахів. Міжнародна система оповіщення про такі випадки і постійний контроль Служби Сонця за станом сонячної активності забезпечують радіаційну безпеку польотів літаків в нижній стратосфері, як і ШСЗ в близько-земному просторі.

  [детальніше]

 • Як забезпечується радіаційний захист космічних кораблів?

  Як забезпечується радіаційний захист космічних кораблів?

  При спокійному стані Сонця, тобто при звичайному рівні сонячної активності, дози опромінення, що одержуються космонавтами на борту космічних кораблів або орбітальних станцій, хоча і перевищують дози, які одержують люди на земній поверхні, абсолютно не є небезпечними для здоров'я. Небезпеку становлять випадки спалахів сонячної активності, що відбуваються час від часу, від одного до трьох-чотирьох разів на рік, залежно від циклу сонячної діяльності.

  [детальніше]

Поточна погода в Україні (30 Травня)

Найвища температура

Найвища температура:

Селище: +27 °C

Найнижча температура

Найнижча температура:

Пожежевська: +1 °C

Сплануйте свою поїздку! Розрахунок маршруту, відстані і погоди по всій протяжності шляху
Зручний сервіс для перегляду поточної погоди відразу по всьому узбережжю Криму
Докладний прогноз погоди по курортам України та світу