Профессионально о погоде в Украине и во всем мире
Map
Погодные данные предоставлены
Украинским гидрометеорологическим центром
Добавить в избранное

Яка найбільш відома класифікація кліматів?

03 серпня 2020 11:58

Існує кілька класифікацій кліматів. Є строго наукові докладні класифікації кліматів всієї земної кулі, є класифікації для окремих географічних районів і навіть для окремих країн.

Найбільш проста і відома класифікація, якою користується більшість людей, хоча вона не є офіційно визнаною і не відрізняється повнотою, наступна: розрізняють клімати холодний, помірний, жаркий - по режиму температури, крім того, кожну з трьох основних різновидів клімату можна залежно від режиму опадів і вологості додатково характеризувати як морський (вологий, з рівним ходом температури) або континентальний (сухий, з різкими коливаннями температури).

Наприклад, в Антарктиці з цієї класифікації клімат холодний континентальний, в Арктиці - холодний морський, в Східній Європі - помірний континентальний, а в Західній Європі - помірний морський, в Північній Африці, на Близькому Сході, на півдні Середньої Азії - жаркий континентальний, а на Кубі та інших островах Карибського моря - жаркий морський. Це спрощена, дуже приблизна класифікація земних кліматів, не включає багато важливих кліматичних областей, наприклад зону мусонів або високогірні райони і т. п.

П.Д Астапенко, «Питання про погоду», Ленінград Гідрометеоіздат, 1986