Мы в Google+
Ручной культиватор Tornadica
Заказывайте со скидкой -25%.
Товары
из телемагазина

Метео новини

 • На завтра очікуються грози

  На завтра очікуються грози

  2019-05-23 17:40

  Завтра, 24 травня, по всій Україні буде хмарно, всюди пройдуть дощі, на більшій території - з грозами.

 • У четвер буде сиро

  У четвер буде сиро

  2019-05-22 19:05

  Завтра, 23 травня, на більшій частині України пройдуть дощі, місцями з грозами, в західній частині більш сільні опади.

 • На завтра в Україні оголошено штормове попередження

  На завтра в Україні оголошено штормове попередження

  2019-05-22 17:20

  Завтра, 23 травня, по всій Україні, крім більшості південних областей, синоптики прогнозують грози, в західних областях місцями град і шквальний вітер.

Усі новини

Погода в Києві на тиждень

Україна Австралія+Океанія Антарктика Африка Європа Азія Північна Америка Південна Америка
Автономна Республіка Крим
Вінницька
Волинська
Дніпропетровська
Донецька
Житомирська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Луганська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Полтавська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Харківська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернігівська
Чернівецька
Скрыть


Гідрологія


Інформація про гідрологічні прогнози


Відділ гідрологічних прогнозів є структурною одиницею Центру аналізу, прогнозування гідрометумов і забезпечення Українського Гідрометцентру, очолюється начальником відділу. У відділі працює 8 спеціалістів гідрологів та 7 техніків гідрологів. Більшість фахівців має досвід оперативної гідропрогностичної роботи у відділі більше 10 років.
Головними завданнями відділу є:

 

 • постійний аналіз фактичного гідрологічного режиму водних об’єктів України (насамперед рівенного,    температурного, льодового) через отримання і обробку відповідними технічними і технологічними засобами результатів спостережень державної гідрометмережі; 
   
 • оцінка можливих тенденцій змін гідрологічної ситуації, прогнозування показників водного і льодового режиму річок і водосховищ на певні проміжки часу на основі використання гідрологічних прогностичних моделей і систем;
   
 • попередження про ймовірний розвиток гідрологічних небезпечних і стихійних явищ - паводки і водопілля, затори і зажори льоду, селеві потоки і снігові лавини - та можливі негативні наслідки прояву цих процесів на об’єкти господарювання, населені пункти, території тощо;
   
 • методичне керівництво службою гідрологічних прогнозів гідрометслужби України, яка функціонує за басейновим принципом і включає в себе 9 організацій, кожна з яких має власну зону гідропрогностичної діяльності;
   
 • підготовка і надання зацікавленим споживачам, діяльність яких є залежною від гідрологічних факторів, різноманітної довідкової, розрахункової і прогностичної інформації як у стандартних форматах, так і в залежності від змісту окремих запитів. 


Відділ гідрологічних прогнозів є структурою, яка володіє найбільш повною інформацією про поточні гідрологічні події на річках і водосховищах і має змогу адекватно і кваліфіковано оцінити фактичний та очікуваний гідрологічний режим. Відділ щодня отримує і оброблює інформацію з 260 (влітку) та 480 (решту року) гідрологічних постів України та сусідніх держав у межах спільних річкових басейнів. У спокійні періоди дані надходять 1 раз на добу, а в період паводків чи водопілля - кожні 4 год. До аналізу можливих змін стану і показників гідрологічного режиму залучаються також результати спостережень снігомірної, метеорологічної та агрометеорологічної гідрометмережі України і сусідніх країн, прогнози параметрів погоди.


Відповідні науково-методична база та відповідна фахова підготовка спеціалістів дозволяють складати і розповсюджувати довгострокові (завчасність від 16 до 100 діб) прогнози максимальних рівнів і витрат та об’ємів весняного водопілля, припливу води до основних водосховищ України на різні календарні періоди, строків настання фаз льодового режиму; короткострокові (завчасність 1-15 діб) прогнози характеристик водного та льодового режиму, зокрема рівнів води у період паводків і водопілля, штормові попередження про розвиток небезпечних гідрологічних явищ.

 

Щорічно перед початком весняного водопілля спеціалісти відділу готують і розповсюджують спеціальну аналітичну інформацію про очікуваний характер і наслідки весняного водопілля із зазначенням районів і об’єктів, які можуть зазнати негативного впливу річкових і талих вод. Аналогічні інформації готуються і надаються і в разі розвитку паводків чи під час формування водопілля.

Відділ, окрім владних урядових структур, забезпечує оперативною інформаційно-прогностичними матеріалами органи гідроенергетики, організації водного, комунального, рибного, сільського, господарств, водний транспорт та організації МНС на різних рівнях.


Спеціалісти відділу забезпечують виконання відповідних регламентів співробітництва в галузі гідрометеорології в рамках Міжурядових Угод України із сусідніми країнами по спільному використанню прикордонних водних ресурсів, приймають участь в якості експертів у здійснюваних в Україні міжнародних проектах з питань управління паводками і використання і водних ресурсів.

Поточна погода в Україні (23 Травня)

Найвища температура

Найвища температура:

Радісне: +27 °C

Найнижча температура

Найнижча температура:

Пожежевська: +6 °C

Погода по кращим курортам Італії, Іспанії, Греції, Тунісу
Точні дані по температурі води в акваторіях України і світу
Прогноз погоди на Вашому сайті або блозі! Проста установка і гнучкий дизайн!