Метео новини

Усі новини

Погода в Києві на тиждень

Україна Австралія+Океанія Антарктика Африка Європа Азія Північна Америка Південна Америка
Автономна Республіка Крим
Вінницька
Волинська
Дніпропетровська
Донецька
Житомирська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Луганська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Полтавська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Харківська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернігівська
Чернівецька
Скрыть


14 серпня. Маковей. Перший (медовий) Спас.

Всі дати
14 серпня. Маковей. Перший (медовий) Спас.

Суворим охоронцям народних звичаїв і людям які дотримуються посту тільки починаючи з цього дня дозволяється їсти мед, тому і назва «Медовий Спас. У цей день святять у церкві воду, квіти і мак. Купають всю худобу і коней в річках в останній раз в цьому році. З першого Спаса починаються холодні, але хороші роси і час частих змін в погоді. В народі вважали, що коли перестають цвісти троянди, відбувається і зміна в росах.

Бувають холодні ранки, а вночі заморозки, тому говорили: «Прийшов перший Спас - бери шубу про запас».Перший посів озимини. Якщо під час дозрівання малини перші ягоди бувають великі, то жито слід сіяти раніше; при дрібних же ягодах середній або пізній посів жита краще.На перший Спас защипують горох.

Збирають дику малину і черемху. Дика малина - старовинний лікувальний засіб. Сухі плоди використовують при застуді; квітки - у вигляді настою при укусах змій і скорпіонів; відваром промивають очі при запаленнях, а водним настоєм листя полощуть горло при ангіні. Черемха - сильний засіб при шлунково-кишкових захворюваннях. Також у цю пору збирають мак. Наші предки використовували дикий мак як засіб від відьом. Варто тільки їм обсипати дім - і всі підступи відьом втратять силу.

В цей день, за повір'ям, повинна повторитися так звана «горобинова ніч», протягом якої громи стрясають небо, грізно блискають блискавки, ллє проливний дощ, дме сильний вітер. За народними повір'ями в цю ніч усі сили природи об'єднуються, щоб знищити нечисту силу, яка після Купали розплодилася за літо і шкодить людям.

Всі дати

Поточна погода в Україні (2 Серпня)

Найвища температура

Найвища температура:

Нове Село: +36 °C

Найнижча температура

Найнижча температура:

Пожежевська: +14 °C

Прогноз погоди на Вашому сайті або блозі! Проста установка і гнучкий дизайн!
Погода по кращим курортам Італії, Іспанії, Греції, Тунісу
Дізнайтеся більше про погоду! Цікаві статті, факти і дослідження з метеорології і не тільки