Метео новини

Усі новини

Погода в Києві на тиждень

Україна Австралія+Океанія Антарктика Африка Європа Азія Північна Америка Південна Америка
Автономна Республіка Крим
Вінницька
Волинська
Дніпропетровська
Донецька
Житомирська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Луганська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Полтавська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Харківська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернігівська
Чернівецька
Скрыть


Агрометеорологія

Інформація про Агрокліматичні довідники по областях України


В Україні, як і в північній півкулі в цілому, в останні десятиліття відбувається істотна зміна кліматичних умов, що впливають на виробничу діяльність різних галузей економіки, особливо сільськогосподарського виробництва.
Кліматичні фактори (тепло, волога, світло) не залежать від людини і мають велике значення для отримання гарантованих урожаїв та виробництва достатньої кількості продовольства. У період швидкої зміни клімату використання показників, які відповідають сучасному клімату та адекватно відображають сучасні агрокліматичні ресурси територій, набувають особливої актуальності і стають важливою умовою для збільшення виробництва зерна та іншої рослинної продукції поряд із широким застосуванням сучасних технологій. 

Українському Гідрометцентрі та обласних центрах по гідрометеорології завершено підготовку агрокліматичних довідників в розрізі областей України. В агрокліматичних довідниках по областях вміщено середню багаторічну інформацію за даними метеорологічних і фенологічних спостережень з 1986 по 2005 рр. всіх метеостанцій області та наведено екстремальні значення основних параметрів. 

Довідники складаються з п’яти розділів, у яких уміщено відомості про фізико-географічні умови та кліматичні ресурси території області, агрокліматичні умови росту і розвитку с.-г. культур та несприятливі явища, які впливають на с.-г. виробництво.
Агрокліматичні показники по території областей об'єднані у зведені таблиці, що характеризують умови росту та розвитку основних с.-г. культур, проведення польових робіт, тепло- та вологозабезпечення вегетаційного періоду, умови перезимівлі тощо. Наведено сучасне агрокліматичне районування за співвідношенням тепло- та вологозабезпечення території кожної області.
Окремим розділом надано рекомендації щодо використання кожного виду агрометеорологічної інформації в землеробстві.

 

За інформацію про Агрокліматичні довідники звертайтеся до Українського гідрометцентру.

Поточна погода в Україні (29 Липня)

Найвища температура

Найвища температура:

Веселинове: +35 °C

Найнижча температура

Найнижча температура:

Буркут: +15 °C

Найточніші дані, зібрані зі станцій на узбережжі, морських суден і буїв
Погода по всім туристичним напрямками скарбниці гірськолижних і бальнео-логічних курортів Карпат
Погода по кращим курортам Італії, Іспанії, Греції, Тунісу