Профессионально о погоде в Украине и во всем мире
Map
Погодные данные предоставлены
Украинским гидрометеорологическим центром
Добавить в избранное

Інформаційний бюлетень WMO МетеоСвіт за квітень 2011року

27 января 2011 11:01

Інформаційний бюлетень WMO МетеоСвіт за квітень 2011року(Витяг з буклета)
Погода Клімат Вода

ВМО досліджує метеорологічні умови біля Японії.

ВМО активізувала свою систему реагування на надзвичайні ситуації пов’язані з довкіллям, на прохання Міжнародної Агенції з Атомної Енергетики, внаслідок 9 бального землетрусу і цунамі викликане ним, що вразили АЕС Фукусіма.
Регіональні спеціалізовані метеорологічні центри ВМО в Азії (Пекін, Токіо та Обнінськ, Російська Федерація) стежать за ситуацією. Ці центри відповідають за розробку прогнозування траєкторій і розповсюдження забруднюючих речовин внаслідок екологічної аварії з транскордонними наслідками, повідомляє Міжнародна Агенція з питань Атомної Енергії та Національні Метеорологічні і Гідрологічні Служби відповідного регіону. Центри інших регіонів були також активізовані з метою надання інформації своїм регіонам.
Три провідні центри надавали атмосферні траєкторії та дисперсні діаграми пов’язані з АЕС Фукусіма, протягом того часу вітри дули в сторону відкритого океану.
Метеорологічна Агенція Японії повністю дотримується внутрішніх обов’язків, а її регіональний центр в Токіо проводить діяльність у повному обсязі. Були проведені узгодження з ZAMG, метеорологічною службою Австрії, надано метеорологічну підтримку з боку ВМО та Центру з питань надзвичайних ситуацій МАГАТЕ. Також були проведені узгодження з MeteoSviss, метеорологічною службою Швейцарії, щодо метеорологічної підтримки Всесвідній Організації Охорони Здоров’я.
Японська Метеорологічна Агенція підтримує домашню сторінку інформаційного сайту англійською мовою, призначену для зруйнованих землетрусом територій.

«Клімат для Вас» - гасло Всесвітнього Метеорологічного Дня 2011 року

Гасло «Клімат для Вас» стало темою цього річного Всесвітнього метеорологічного дня, який відзначили 23 березня.
Запрошеним доповідачем на святкуванні в штаб-квартирі ВМО в Женеві був професор Мартін Беністон, Директор інституту екологічних наук, університету в Женеві, також спеціальним гостем був Домінік Вагрей, старший директор і голова екологічної ініціативи Всесвітнього економічного форуму.
Стипендіальна програма ВМО та ініціатива проекту BLUE art for climate (проект, що об’єднує художників… ) були започатковані під час святкування в Женеві. (див. відповідну статтю в журналі Метеосвіт онлайн).
По всьому світі Національні Метеорологічні та Гідрологічні служби організували широкий спектр заходів. Повідомлення про національні святкування, що надходили, додавалися на веб сторінку «Клімат для Вас».
Онлайн сторінка ВМО «Клімат для Вас» подає також презентації, відео інтерв’ю доповідача, послання Генерального Секретаря, буклет «Клімат для Вас», збірник онлай- джерел від партнерів ООН, та нові брошури «Екстремальні погодні умови в умовах зміни клімату» та заяву ВМО «Про стан глобального клімату в 2010 році»
Див. www.wmo.int/worldmetday/

Польща приймає перший семінар для комунікаторів НМГС

Приблизно 40 комунікаторів Національних Метеорологічних та Гідрологічних служб з усього світу обмінялися досвідом з широкого кола питань від зв’язку кризових обставин до соціальних ЗМІ на семінарі ВМО, який проводив 8-11 березня Польський Інститут Метеорології та Водного Господарства (IMGW).
Генеральний Директор IMGW Мєчислав Остойски та Генеральний Секретар ВМО Мішель Жаро відкрили у березні семінар у Кракові, підкреслюючи важливість обміну інформацією в час підвищення попиту на метеорологічну та кліматичну інформацію, як наслідок усвідомлення зміни клімату та впливу екстремальних явищ.
Семінар, що проводився спільно з семінаром прес-секретарів EUMETSAT, вперше зібрав координаційні центри інформації та зв’язків з громадськістю ВМО з усіх регіонів (Африки, Азії, Південної Америки, Північної Америки, Центральної Америки та Карибів, Південно-західного Тихого океану, та Європи).
«Координаційні центри інформації та зв’язків з громадськістю ВМО у НМГС роблять основний внесок у подолання потенційного комунікативного розриву зі ЗМІ, які постають за звичай у якості дійових осіб з найпотужнішими можливостями щодо надання дорадчої допомоги стосовно необхідного реагування на небезпечні природні явища та зміни клімату, тому вони повинні здійснювати інформаційну діяльність ефективно», повідомив на семінарі Жаро.
Учасники погодились підвищити рівень співробітництва по обміну інформації, особливо в період руйнівних погодних явищ. Ця взаємодія має велике значення для своєчасної та ефективної комунікації всередині та між регіонами.
EUMETSAT висловила свою зацікавленість у подібних семінарах спільно з ВМО у майбутньому.